Les sèries més “piratejades” aquest 2015

Compartir

El portal nord-americà TorrentFreak revela les 10 sèries que més s’han descarregat aquest any als Estats Units.

Malgrat que serveis de sèries i pel·lícules en streaming s’estan consolidant, la pirateria encara atrau molts usuaris seduïts per la immediatesa i la gratuïtat. El portal nord-americà especialitzat TorrentFreak acaba de publicar la seva llista anual de les sèries de televisió més piratejades i Joc de Trons se situa en la primera posició amb una estimació de 14,4 milions de descàrregues, en contrast amb la mitjana de 8 milions d’espectadors que aconsegueix l’HBO (l’emissora que els emet) en cada capítol. De fet, la sèrie és la més piratejada de l’any des del 2012.

Altres títols d’aquesta llista són The Walking DeadBig Ban Theory o Supergirl, la nova sèrie de la CBS que aposta per la versió femenina del clàssic Superman.

Aquí tens el ‘Top 10’ de les sèries més piratejades de l’any, amb l’estimació del total de descàrregues comparades amb els espectadors.

Les sèries més descarregades BitTorrent (2015)
#SèrieDescàrreguesEspectadors als EEUU
torrentfreak.com
1Joc de Trons14.400.0008.110.000
2The Walking Dead6.900.00015.780.000
3The Big Bang Theory4.400.00018.300.000
4Arrow3.900.0003.920.000
5The Flash3.600.0004.010.000
6Mr. Robot3.500.0001.750.000
7Vikingos3.300.0005.010.000
8Supergirl3.000.00012.960.000
9The Blacklist2.900.00010.110.000
10Suits2.600.0002.380.000
Les sèries més “piratejades” aquest 2015
Valoreu aquesta publicació

Etiquetes: